Jakie jest nasze wyobrażenie bohatera? Prawdopodobnie jest wysoki, umięśniony, z ogromnymi bicepsami, zarostem i ciemnymi okularami. Ale w rzeczywistości to tylko filmowe wyobrażenie. Prawdziwi bohaterowie są wśród nas i nie sposób ich odróżnić w tłumie.

Taki bohater mieszka w mieście Ust-Kut w obwodzie irkuckim i ma na imię Bogdan. Pewnego wieczoru dwóch przyjaciół wracało do domu. Nagle usłyszeli, jak ktoś z daleka krzyczy o pomoc. Znajdowali się bardzo blisko rzeki. Od razu stało się jasne, że ktoś tonie. Nie zastanawiając się dwa razy, Bohdan natychmiast rzucił się do wody, a jego przyjaciel pobiegł na pomoc.
Bohdan musiał przepłynąć około kilometra w ciemności, aby znaleźć tonącą osobę. Okazała się nią mała dziewczynka. Chłopak chwycił ją i pokonując prąd, dopłynął do brzegu. Przez cały czas próbował rozmawiać z dziewczynką, aby się nie bała. Po chwili do Bohdana podpłynął inny mężczyzna i razem wyciągnęli dziewczynkę na brzeg.

Jak się później okazało, Bogdan Ogorodnikov pracuje jako ratownik w lokalnym klubie rzecznym. Jest bardzo dobrym pływakiem i wie, jak udzielić pierwszej pomocy tonącemu. Ta ostatnia nie była potrzebna. Dziewczyna została zabrana do szpitala: dzięki Bogu, nie odniosła obrażeń.
Następnie policja zaczęła ustalać wszystkie szczegóły incydentu. Bogdan Ogorodnikow został oficjalnie odznaczony medalem “Za uratowanie tonącego”. Oto on, prawdziwy bohater – skromny i uczciwy!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *