Dwudziestolatkowie chcą jak najwięcej wychodzić ze znajomymi, bawić się, relaksować i miło spędzać czas. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na taką przyjemność. W regionie Czelabińska mieszka piękna dziewczyna o imieniu Kristina Jewtuszenko, która musiała przejść przez pewne trudności. W ciągu dwóch lat straciła rodziców.

W ośmioosobowej rodzinie dziewczynka była najstarsza, a najmłodsze dziecko miało zaledwie cztery lata. Na pogrzebie matki rodziną zainteresowała się opieka społeczna i podjęto decyzję o umieszczeniu dzieci w sierocińcu. Ale Khrystyna nie mogła tego tak zostawić. Zadeklarowała, że zostanie opiekunką swojego rodzeństwa i zrobi wszystko, by dorastali w tej samej rodzinie. Lokalne władze stanęły w obronie Kristiny, a kurator wyraził zgodę.

Christina musiała rzucić studia i podjąć pracę w domu. Sześć miesięcy później opieka społeczna odwiedziła ich ponownie, ale upewniła się, że wszystko jest w porządku z rodziną. Khrystyna była w stanie zorganizować rodzinę: jeden z chłopców musiał karmić bydło, dziewczynki pomagały w kuchni, rozwieszały pranie i zamiatały. Brat Kristiny, Artem, rozpoczął naukę w szkole technicznej w Czelabińsku.

Państwo również nie porzuciło dzieci: rodzina otrzymuje pomoc. Sąsiadka dziewczynki mówi, że czasem przychodzi do niej popłakać, bo jest jej naprawdę ciężko, ale potem ociera łzy i idzie do pracy. Oczywiście Khrystyna chciałaby wyjechać i żyć innym życiem, ale jej rodzina jest teraz dla niej najważniejsza!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *