Najstarsi na świecie mąż i żona świętowali 80. rocznicę ślubu po zawarciu związku w 1939 roku. Charlotte Henderson (105 lat) i John Henderson (106 lat) mają łącznie 211 lat, ale są małżeństwem od imponujących 80 lat. Para z Austin w Teksasie została również oficjalnie uznana za najstarsze żyjące małżeństwo w Księdze Rekordów Guinnessa.

 

 

“Opowiedzą ci historie z przeszłości, ale nie będą się nad nimi rozwodzić”. John i Charlotte poznali się na Uniwersytecie Teksańskim w połowie lat 30. ubiegłego wieku. Po zakochaniu się w sobie, para czekała około pięciu lat, zanim zawarła związek małżeński w 1939 roku, wkrótce po wybuchu II wojny światowej.
“To po prostu mili, słodcy, uprzejmi ludzie. Są solą ziemi” – dodał jeden ze wspólnych znajomych pary. Chociaż czasy nie zawsze były łatwe dla pary, ich wzajemna miłość kwitła przez dziesięciolecia. “Żyj umiarkowanie i bądź serdeczny dla współmałżonka” – zasugerował John, zapytany o ich sekret długiego małżeństwa.

Ponadto para dba o kondycję, regularnie ćwicząc. W 2009 roku przeprowadzili się razem do domu spokojnej starości, a John nadal uczestniczy w co najmniej jednym meczu futbolowym Uniwersytetu Teksańskiego rocznie. Co sądzisz o tej historii? Daj nam znać w komentarzach i nie zapomnij podzielić się tym postem z rodziną i przyjaciółmi!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *