Olga i Igor mają dwie córki. Najmłodsza, Olena, po szkole poszła na kurs wizażu. W wieku dwudziestu trzech lat wyszła za mąż i urodziła córkę. Teraz ma własną firmę. Przerobiła jeden z pokoi w swoim mieszkaniu na biuro i tam przyjmuje klientów. Najstarsza, Tonya, po ukończeniu szkoły średniej poszła na uniwersytet, ukończyła jeden stopień i natychmiast powróciła do pokrewnej specjalności. Ma dwa stopnie naukowe i pracuje jako nauczycielka w swojej alma mater. Wyszła za mąż w wieku dwudziestu dziewięciu lat i od razu pomyślała o dziecku. Niestety, choć odniosła sukces na studiach, nie udało jej się mieć dziecka.

Próbuje od czterech lat, ale nie jest w stanie począć dziecka. Próbowała wszystkiego, aż do zapłodnienia in vitro. Ale nie było żadnych rezultatów. Jej rodzina: mąż, rodzice, siostra zachęcali i wspierali Tonyę w każdy możliwy sposób. Jednak po każdej nieudanej próbie zajścia w ciążę, Tonya coraz bardziej wycofywała się w głąb siebie. Było to szczególnie widoczne w jej relacjach z siostrą. Spotykały się i dzwoniły do siebie coraz rzadziej. “Może obraziłam ją przez przypadek? Ale jak?” – pyta Olena swoją matkę. Olga Zakharivna nie wiedziała, co powiedzieć. Starając się wspierać starszą córkę, nieświadomie oddalała się od młodszej.

– Coraz trudniej jest komunikować się z moją matką. Od lat czeka na wnuki od Tony’ego. I całkowicie zapomniała o mojej córce. A dziewczynka tęskni za babcią. Dobrze, że tata nie zapomina o mnie i o wnuczce… Zbliża się rocznica Olgi Zakharivnej… Mama ostrzegała mnie, żebym nie przychodziła na przyjęcie z rodziną. Powiedziała, że Tonya ledwo otrząsnęła się ze smutnych myśli. I jak tylko mnie zobaczy, znów wpadnie w depresję. Czy to moja wina, że Tonya nie może urodzić? Cóż, opiekujesz się swoją najstarszą córką – dobrze dla ciebie. Ale masz też młodszą! Dlaczego musisz mnie wyrzucać za burtę… Mogę tylko pomarzyć, że kiedyś będziemy mieli takie relacje, jakie mieliśmy wcześniej.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *