Julia była zwykłą dziewczyną z niezbyt bogatej rodziny. Jej ojciec zmarł dość młodo, a matka utrzymywała rodzinę. Po ukończeniu 11 klasy dziewczyna rozpoczęła studia prawnicze w niepełnym wymiarze godzin. W tym czasie jej matka ciężko zachorowała, więc Julia musiała podjąć pracę w sklepie niedaleko domu. Miała pieniądze i mogła od czasu do czasu opiekować się matką. Nie były to duże pieniądze i nie wystarczały na zakup wszystkich niezbędnych rzeczy, ale nie miała dokąd pójść. Julia nie lubiła narzekać: rozumiała, że to wszystko jest tymczasowe i że w przyszłości może być znacznie lepiej. Pewnej zimy Julia zamykała sklep, gdy nagle zobaczyła na ganku dziwnego mężczyznę. Siedział tam w samym garniturze i nie zwracał na nikogo uwagi.

– Musiał zasnąć, pomyślała Julia. Czuła się dziwnie, że nikt inny nie zwracał na niego uwagi. Podeszła bliżej i wyczuła ostry zapach alkoholu. Mimo że mężczyzna był pijany, postanowiła mu pomóc. Julia jakoś podniosła go na nogi i zaniosła do swojego domu. Jej matka była oczywiście zszokowana działaniem córki, ale nic nie powiedziała. W domu mężczyzna został ogrzany i położony do łóżka. Niewiele rozumiał, więc kobietom nie udało się uzyskać żadnych specjalnych informacji na jego temat. Rano, kiedy Julia się obudziła, jej męża już nie było. Obudził się wcześnie rano, podziękował matce Julii, przeprosił i wyjaśnił, że był wczoraj w restauracji ze swoimi partnerami. Finalizowali transakcję, a potem musiał natknąć się na złodziei, ponieważ nie miał ani telefonu, ani pieniędzy.

Kilka dni później mężczyzna przyszedł w to samo miejsce, w którym znalazła go Julia. Postanowił osobiście podziękować dziewczynie i przyniósł jej ogromny bukiet róż. Za nim jechał drogi zagraniczny samochód. Mężczyzna przedstawił się jako Roman i okazało się, że jest właścicielem dość dużej firmy w ich mieście. Sześć miesięcy później Roman oświadczył się Julii i pobrali się. Tak to już jest: tracisz portfel, ale znajdujesz miłość. Ludzie, bądźcie milsi dla innych i nie zapominajcie, że szczera pomoc może się opłacić. Co byś zrobił na miejscu Julii?

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *