Nasz jedyny syn zostawił nas z wiadomością, że chce się ożenić – miał zaledwie 22 lata. Ale mój mąż i ja zdecydowaliśmy, że nie będziemy mu się sprzeciwiać, ponieważ sami pobraliśmy się bardzo młodo. Mój mąż miał zaledwie 22 lata, a ja 19. Więc to było przeznaczenie. A panna młoda nam się podobała: Marianka studiowała z moim synem na uniwersytecie w tej samej grupie. Kiedy zorientowaliśmy się, że sprawa jest załatwiona, zaczęliśmy przygotowywać się do uroczystości. Zdecydowaliśmy, że skoro Wiktor jest naszym jedynym synem, to powinniśmy wyprawić mu wesele. Zgodnie z oczekiwaniami pojechaliśmy z mężem odwiedzić rodziców Mariany, naszej przyszłej synowej. Nie wiedzieliśmy nic o tej dziewczynie, poza tym, że widzieliśmy ją kilka razy z naszym synem. Powiedziała nam, że mieszka z matką w wiosce niedaleko naszego miasta.

Poszliśmy więc na swatanie. Oczywiście wcześniej uprzedziliśmy przyszłą swatkę o naszym przyjeździe. Mój mąż kupił kwiaty, ja upiekłam ciasto i poszliśmy, że tak powiem, poznać przyszłą rodzinę. Po przyjeździe pierwszą rzeczą, która rzuciła nam się w oczy, było bardzo czyste i zadbane podwórko. Sam dom, choć stary, był również bardzo schludny i czysty. Nasza przyszła swatka, Elena, spotkała nas od progu. Od razu ją polubiliśmy: była piękną, miłą kobietą. Lena zaprosiła nas do stołu. Posiłek był naprawdę smaczny, widać było, że się przygotowywała. Dobrze się bawiliśmy, a Lena okazała się wspaniałą kobietą, ale nie uzgodniliśmy nic w sprawie ślubu. Rzecz w tym, że swatka od razu ostrzegła nas, że nie ma pieniędzy na ślub.

Widać było, że Mariana czuje się zażenowana. Nasz syn również był bardzo rozczarowany takim obrotem spraw. Nie chciał ślubu dla siebie: po prostu wiedział, jak bardzo Mariana o nim marzyła. Postanowiliśmy z mężem nie rezygnować ze ślubu. Obiecaliśmy synowi, że zrobimy to za własne pieniądze, a potem życie pokaże. Swatki powiedziały, że powinna zaprosić określoną liczbę ważnych gości ze swojej strony. Ludzie nie przyjdą z pustymi rękami. A to, co przyniosą w kopertach, zostanie wykorzystane do opłacenia ich stolików w restauracji. Chociaż Elena długo wahała się, czy przyjąć naszą ofertę, przekonaliśmy ją, by wsparła dzieci. W środę, prawie przed ślubem, zadzwonił dzwonek do drzwi. Na progu stała swatka.

Byliśmy bardzo zaskoczeni jej wizytą i zaprosiliśmy ją na herbatę. Elena długo nie wiedziała jak zacząć, po czym wyciągnęła z torebki białą kopertę i pieniądze. Okazało się, że była tak niezadowolona z naszej oferty, że poszła do banku i wzięła pożyczkę. Poprosiliśmy ją, aby oddała pieniądze do banku, ponieważ nie chcieliśmy, aby angażowała się w pożyczki, ponieważ kiedy odwiedziliśmy ją w domu, zobaczyliśmy, jak prosto i nieskomplikowanie żyła ona i jej córka. Ale swatka nie chciała o niczym słyszeć, mówiąc, że już podjęła decyzję. Mieliśmy wspaniałe wesele. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Na samym weselu swatka zaskoczyła nas po raz kolejny: mój mąż i ja zobaczyliśmy, że jest nie tylko inteligentną, ale także piękną kobietą.

Olena miała zaledwie 45 lat, była rozwiedziona od dłuższego czasu i samotnie wychowywała córkę. Po prostu nie poznaliśmy jej na ślubie: Elena rozkwitła – jej włosy, makijaż i sukienka zrobiły swoje. Widzieliśmy to nie tylko my, ale wszyscy goście, w tym jej młodszy brat Wasyl. Wasyl ma 46 lat, jest rozwiedziony, od 10 lat mieszka i pracuje w Polsce. Tym razem przyjechał specjalnie na ślub swojego siostrzeńca. Przez cały wieczór Wasyl patrzył na Olenę, a po weselu powiedział, że planuje zostać na Ukrainie dłużej. A ja domyśliłam się, dlaczego… Więc w następną niedzielę znów pojechaliśmy do wsi do swatki, żeby znów ją zwabić, ale tym razem do niej. Wszystko ułożyło się dobrze dla Wasyla i Oleny, pobrali się, a kilka miesięcy później mój brat zabrał swoją żonę z powrotem do Polski. Tak więc moja swatka stała się moją krewną. Jest bardzo dobrą osobą i zasługuje na szczęście.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *