Należałam do pokolenia, dla którego rozwód był równoznaczny z wyrokiem dożywocia. Kobiety z naszego pokolenia nie mogły nawet o tym pomyśleć, nie mówiąc już o zainicjowaniu rozwodu. A jeśli mąż chciał rozwodu, żona stawała się obiektem plotek i politowania. Dla takiej kobiety życie traciło sens. Wyszłam za mąż bardzo młodo, jak to było w zwyczaju w tamtych latach. Moi rodzice byli zachwyceni, że wybrałam Petro, który pochodził z bogatej rodziny i miałam być szczęśliwa wychodząc za niego. Petro miał ciężką pracę w zakładzie metalurgicznym, a z powodu wdychania szkodliwych oparów co roku otrzymywał bony do sanatorium, ale nigdy z nich nie korzystał.

Kiedy jego stan się pogorszył, lekarze przekonali go, by spróbował. “Kiedy Petro pojechał do sanatorium, byłem szczęśliwy, ponieważ miałem trzy tygodnie spokojnego życia bez jego całkowitej kontroli i absurdalnych zakazów. Jednak tydzień przed końcem wyjazdu Petro wysłał mi wiadomość, że zostawia mnie dla innej kobiety. Czytałam te słowa w kółko i starałam się upewnić, że nie śpię. Nic dziwnego, że w tym momencie poczułam przypływ szczęścia i ulgi, co każdemu, kto widział mnie w tym momencie, wydawałoby się szalone. Wyjęłam ogromną walizkę i spakowałam wszystkie jego rzeczy, w tym dokumenty.

Kiedy mój były mąż przyszedł odebrać swoje rzeczy, martwiłam się o jedną rzecz: że może zmienić zdanie. Na szczęście Petro nie zmienił zdania i ten dyktator zniknął z mojego życia na zawsze. W następnym tygodniu zaczęłam remontować dom. Na białych ścianach położyłam jasną tapetę, powiesiłam stylowe zasłony i kupiłam nową pościel. Wyrzuciłam starą, popękaną zastawę i wyciągnęłam z szafki nową, tę, której używaliśmy tylko na wielkich wakacjach. Moje życie mieniło się nowymi kolorami, miałam przyjaciół – a nawet chłopaka. Jednak pierwsze życie rodzinne mi wystarczyło i resztę życia spędziłam otoczona dziećmi i wnukami.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *