Trzy lata temu spłonął dom Galiny Pietrowny. Dobrze, że była wtedy w pracy. Kobieta długo płakała i zawodziła, bo w tym domu urodziła się i wychowała, wychowała syna, a wnuki często ją odwiedzały. A teraz jest tylko kupa popiołu i czarnego dymu. Jej syn Artem i synowa Olya postanowili zabrać kobietę do siebie. Halyna Petrivna widziała, że jej synowej było ciężko. “Musi pracować, a potem wykonywać wiele obowiązków w domu. Nie może w niczym pomóc. A od dwóch lat siedzi Oldze na karku.

Po pożarze drżały jej ręce: “Synu, widzę, jak ci ciężko. Więc zabierz mnie do domu opieki. W domu jest ogłoszenie, że niedaleko jest świetne miejsce. Dobrze się mną tam zajmą i nie będę dla ciebie ciężarem. – Dobrze, ale poczekajmy do maja. Pogoda będzie ładna, a do tego czasu zdążymy zebrać wszystkie dokumenty, dobrze?” – zasugerował mój syn.

Kobieta zgodziła się. Nadeszła wiosna, zrobiło się cieplej i Galina postanowiła przypomnieć synowi o ich umowie: “No, to już prawie tutaj. Ty i Olya obiecaliście mi!” “Dobrze, mamo, jutro zabierzemy cię do pensjonatu”. Tego wieczoru babcia drżącymi rękami spakowała wszystkie swoje rzeczy – jedną koszulę nocną, szlafrok i kapcie. Rano pocałowała wnuki na pożegnanie, skrzyżowała ręce i wyszła z mieszkania.

Jej syn odpalił stary samochód i razem ruszyli w drogę: “Artem, dokąd idziesz? “Przegapiliśmy skręt do pensjonatu!” “Jest w remoncie, musimy go ominąć” – odpowiedział szybko mężczyzna, a jego synowa uśmiechnęła się chytrze. I tak jechali przez 20 minut. Za oknem zaczęły pojawiać się znajome krajobrazy – rzeka, las, domy.

Na początku babcia nie mogła w to uwierzyć. Wydawało się, że wjechali do jej wioski. Artem otworzył bramę, a Halia nie poznała swojego podwórka. Nogi prawie jej się ugięły, gdy wysiadła z samochodu. Przed nią stał nowy dom. Wokół wciąż kręciło się kilku budowlańców i rzemieślników. Wyglądało na to, że dom, szklarnia i nowy kurnik zostały zniszczone przez pożar. “Synu, czy ja śnię? Co się stało?” – Mamo, nie chcieliśmy zabierać cię do szkoły z internatem, nawet za milion lat.

Dlatego postanowiliśmy odbudować stary dom dla twojej przyjemności. W środku jest toaleta, telewizja kablowa, a nawet ogrzewanie podłogowe. Celowo czekaliśmy do wiosny, aby zakończyć budowę. Halyna rozpłakała się i mocno przytuliła syna. Długo nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Artem, Olya i ich wnuki odwiedzają babcię w każdą sobotę.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *