Mam w pracy kobietę o imieniu Lyubov. Powiedziała swoim dzieciom, że przechodzi na emeryturę, ale wzięła płatny urlop i kilka tygodni na własny koszt. Chciała dać nauczkę swoim synom. Kobieta ma czworo dzieci. Jej córka i najmłodszy syn są dobrze sytuowani i mieszkają oddzielnie ze swoimi rodzinami. Pozostała dwójka jest na utrzymaniu matki. Mieszkają razem z Lyubov, każde z własnym pokojem. Pomimo tego, że mają również własną przestrzeń życiową. Ojciec zadbał o przyszłość wszystkich. Obaj chłopcy nie pracują od roku, a wszystkie wydatki spoczywają na ich matce. To tak jak z dziećmi. Gotuje obiad, karmi, kładzie spać. Każdego dnia obiecywali matce, że wkrótce pójdą do pracy.

Usprawiedliwiali się, że to trudne czasy i bardzo trudno znaleźć pracę. Mówili, że i tak jest jej lepiej i ma z nimi więcej zabawy. Lubow Iwanowna była w domu od dwóch dni. Wtedy przyszedł jej syn i zapytał: “Mamo, dlaczego nie idziesz do pracy? Zachorowałaś?” A ona powiedziała mu, że jest wystarczająco stara, aby przejść na emeryturę. Syn powiedział o tym swojemu starszemu bratu i razem zaczęli przekonywać kobietę do powrotu do pracy. W końcu jest jeszcze bardzo młoda, każdy pracuje w tym wieku. A jej emerytura byłaby bardzo mała, nie wystarczyłaby na nic. Byli też obrażeni, że matka nie poprosiła ich o radę.

Żywność w lodówce stopniowo się kończyła. Wkrótce rodzina jadła owsiankę bez oleju i zupy z wodą. Fikcyjna historia miała szczęśliwe zakończenie. Najpierw wyprowadził się średni syn, a potem najstarszy syn spakował się i wyjechał. Nie chciałem, żeby jedli jedzenie bez smaku. Miesiąc później znaleźli pracę. Wtedy nadeszły ciężkie czasy. Kiedy Ljubow Iwanowna powiedziała nam o tym, nie uwierzyliśmy jej, bo sama nie mogła usiąść na owsiance. Kobieta powiedziała, że jest gotowa zrobić wszystko dla tego wyniku. Teraz jej synowie stali się bardziej samodzielni, a nasza koleżanka cieszy się życiem.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *