Nigdy nie rozumiałem mężczyzn, którzy po wielu latach życia ze swoimi żonami zaczynają szukać młodszej partnerki. Co nimi kieruje? Ja, na przykład, jestem szczęśliwy z moją żoną od wielu lat i nie wyobrażam sobie zrobienia jej czegoś niemiłego, opuszczenia jej. Ale jest na to wiele przykładów. Na przykład mój były kolega Wasilij wdał się w historię, której nie można mu pozazdrościć. Kiedy Wasilij poznał Irinę, bardzo się zmienił.

Przed tym spotkaniem, w wieku 55 lat, czuł się jak starzec. On i jego żona byli małżeństwem od 25 lat. Jego syn jest dorosły, a córka jest nastolatką. Z jego żoną nie było romansu. Żył w znajomym rytmie, z szarą codziennością. To było oczywiste. Vasya chodził ponury, ubrany jak starzec. Potem do naszej firmy przyszedł nowy księgowy. Była to Ira. Piękna i wesoła kobieta w wieku 45 lat. Wasilij od razu się ożywił, gdy pojawiła się Ira. Zaczęli rozmawiać, a potem przerodziło się to w coś więcej. Potem opowiedział mi o rozmowie, którą z nią odbył.

– “Kiedy zamierzasz opuścić rodzinę?” – Nie wiem, jak powiedzieć Natalii, że chcę się z nią rozwieść. A Svetka jest teraz w takim wieku, że myślę, że przyjmie tę wiadomość z przymrużeniem oka.” – To zostań z żoną i dziećmi. Nie zamierzam tracić na ciebie więcej czasu. Nie brakuje mi męskiej uwagi.” – Daj spokój, Irisha, wiesz, że to rozwiążę.

Wkrótce Wasyl wyznał Natalii, że zakochał się w innej kobiecie. Ona, oczywiście, była zdenerwowana, płakała, ale zaakceptowała jego wybór. Ale dzieci powiedziały, że w chwili, gdy opuścił rodzinę, umarł dla nich. Powiedziały, że nie będą się już z nim kontaktować. Ale w tym momencie Vasya nie myślał o niczym. Chciał nowego życia, bez względu na koszty. Vasya i Ira zaczęli mieszkać w wynajętym mieszkaniu. Swoje mieszkanie zostawił żonie i dzieciom. Ira nie miała własnego mieszkania.

Mieszkała z matką i nie zamierzała go tam zapraszać. Bardzo chciał mieć dzieci z Iriną. Wyglądała bardzo młodo, choć miała już 45 lat. Powiedziała, że nigdy nie chciała rodzić, bo bała się, że zrujnuje swoją figurę. Teraz naprawdę chciała mieć dziecko. “Irina, jestem z tobą bardzo szczęśliwy. Ale myślę, że moglibyśmy być jeszcze szczęśliwsi. – Jak to? – Gdybyśmy mieli dziecko. – Ja też bardzo chcę mieć dzieci”. Wasyl i Ira byli podekscytowani tym pomysłem. Ale nie mogli zajść w ciążę w sposób naturalny. Poszli na badanie do płatnej kliniki.

Okazało się, że nie będzie w stanie sama urodzić. Jedyną szansą było wynajęcie matki zastępczej. Usługi matki zastępczej nie są tanie. Vasya musiał pracować przez całą dobę, aby zaoszczędzić przyzwoitą sumę pieniędzy. Wziął też dużą pożyczkę. Pożyczył nawet pieniądze ode mnie. W końcu marzenie pary się spełniło. Dowiedzieli się, że zatrudniona przez nich trębaczka jest w ciąży. Wyobraź sobie ich zaskoczenie, gdy dowiedzieli się, że to bliźniaki!

Ale jak się okazało, Irina nie była zbyt szczęśliwa z powodu tej wiadomości i po pewnym czasie złożyła pozew o rozwód. – Opuszczam cię i składam pozew o rozwód. – Ale co z naszą miłością i dziećmi, które wkrótce się urodzą? – Jesteś taki naiwny. Nie mogę mieć dzieci. Te bliźniaki urodzą się dzięki komórce jajowej dawczyni. Nie jestem ich matką.

Ale ty nią jesteś. Więc musisz sama je wychować. Co do miłości, myliłem się. Nie kocham cię. Na tym ich rozmowa się zakończyła i Irina wyszła. Opuściła nie tylko mieszkanie, ale także życie Wasyla. Teraz mieszka sam z bliźniakami. Starsze dzieci nadal się z nim nie komunikują. Jest już w wieku przedemerytalnym. Jest mało prawdopodobne, że uda mu się znaleźć dobrą pracę. Vasyl bardzo chce wrócić do żony. Ale ona tylko się z niego śmieje i nie chce mu wybaczyć niewierności.

 

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *