Moja przyjaciółka Katia miała zwyczajną teściową. Była dobroduszną nauczycielką na emeryturze. Ale na starość nie nudziła się: chodziła do teatru i opiekowała się kotami. Ale wszyscy rozumiemy, że teściowa jest po to, żeby uczyć swoją synową, dawać jej rady, a jeśli trzeba, to doprowadzać ją do płaczu swoimi wykładami. Za każdym razem, gdy Katia, jej mąż i dziecko wyjeżdżali na wakacje, zostawiali klucze u cioci Lisy. Prosili teściową o podlewanie kwiatów i karmienie kotów. Ale ta dobroduszna kobieta nie poprzestawała na tym.

Wchodziła do szaf, układała ubrania według własnych upodobań, wszystko prasowała, a czasem przypalała rękawy drogich bluzek. Mąż Katii, Iwan, zawsze wygładzał zakamarki. Chciał, aby rodzina pozostała w dobrych stosunkach. To był jedyny powód, dla którego Katia się trzymała. Robiła to jednak ostatkiem sił. Kubek czekał na ostatnią kroplę. Pewnego dnia cała rodzina pojechała odwiedzić starszą siostrę Katii, Albinę. Wychodziła ona za mąż po raz drugi. Rodzina postanowiła zostać tam przez cały tydzień.

Ale niedawno przeprowadzili kosztowny remont kuchni. Zastanawiałem się, jak sprawuje się jej nowa i bardzo wygodna kuchenka. Wróciliśmy tydzień później. Katia otworzyła drzwi i od razu pobiegła do kuchni. Weszła, usiadła na krześle i rozpłakała się. Cała powierzchnia pieca była połamana i poplamiona. Okazało się, że moja teściowa postanowiła zrobić dżem, a on uciekł do niej. Nie dało się tego zetrzeć. Jak ona to zrobiła? To bardzo proste: podniosła gorący garnek, nie przeliczyła sił i go upuściła. Kwiaty można było wyrzucić na balkon.

Ale rzeczy w szafie były oczywiście ułożone według jej gustu. Warto jednak zauważyć, że zapomniała wyjąć pranie z pralki. Musiała uruchomić ją ponownie. Katia płakała przez bardzo długi czas. A jej teściowa oczywiście powiedziała, że dzieci jej nie doceniają, że pomaga im we wszystkim i to właśnie dostała w zamian. Co z tego, że zepsuła piec?

Tydzień później Katia dowiedziała się, że jej teściowa wyjechała na wakacje. -“Szybko, klucze do jej mieszkania”, szczeknęła na męża. Nawet nie śmiał się sprzeciwić. Można sobie tylko wyobrazić, jak bardzo Katia bawiła się przez kilka następnych dni. Zrobiła wszystko, co możliwe – w kuchni, w łazience, w pokojach – wszystko według własnego gustu.

Zrobiła nawet zdjęcia – przed i po – aby cieszyć się swoją pracą. Teściowa nie odpowiadała na ich telefony przez tydzień po ich przyjeździe. Ale pewnego dnia przyszła, przynosząc ze sobą ogromny tort. Przyszła przeprosić. -“Katia, przepraszam. Teraz wszystko rozumiem. To nie w porządku naruszać twoje osobiste granice. Obiecuję, że nigdy więcej tego nie zrobię. Przytuliły się do siebie, a kłótnie i łzy w tym domu zostały zapomniane.

 

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *