Jestem w trudnej sytuacji i potrzebuję porady. Wychowywała mnie głównie babcia, a z matką, która odeszła, gdy byłem dzieckiem, by szukać ojca, łączyły mnie dalekie relacje. Moja matka odwiedzała mnie od czasu do czasu, ale przeważnie mieszkała daleko, nie inwestując w moje wychowanie. Pewnego razu wróciła z Zakarpacia w ciąży, poprosiła babcię o sprzedaż mieszkania dla swojej nowej rodziny i wyjechała, gdy babcia odmówiła.

Straciliśmy kontakt, a później dowiedziałem się, że miała innego syna. Wiele lat później opiekowałam się chorą babcią do jej ostatnich dni. Zmarła nagle, nie sporządzając testamentu. Podczas pogrzebu mojej babci moja matka pojawiła się i powiedziała, że wprowadzi się do mieszkania mojej babci ze swoim synem, uważając to za swoje prawo, ponieważ była jedyną córką mojej babci. Moja matka powiedziała, że dostanę pokój.

Byłem zdenerwowany, ponieważ przez wiele lat opiekowałem się babcią w tym domu, gdy moja matka była nieobecna. Nasi krewni stanęli po jej stronie, mówiąc, że to także jej dom. Jednak moja babcia i ja zawsze chciałyśmy, aby mieszkanie było moje. Teraz jestem w trudnej sytuacji: czy mogę prawnie domagać się mieszkania, które zawsze było moim domem, a nie mojej matki?

 

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *