Masza i Tania były w drodze nad morze. Masza próbowała odwrócić uwagę przyjaciółki od jej problemów rodzinnych. Tania wiedziała, że jej mąż ma inną kobietę i że są razem szczęśliwi, ale nie chciała o tym myśleć, ponieważ zawsze bała się utraty rodziny.

“Nie martw się”, powiedziała Masza, “wkrótce będziemy leżeć na ciepłym piasku i podziwiać opalone, napompowane piękności. Och, ile ich tam jest. – Masza, nie zapomniałaś, że wciąż jestem mężatką? – Tak, pamiętam. Pamiętam, że jesteś mężatką, ale nie sądzę, żeby twój mąż tak myślał. Czy on w ogóle wie, że jesteś mężatką?” – Masza, – Tania wstała, – zamknęliśmy temat, a ty obiecałaś, że nie będziemy go więcej poruszać – Spokojnie, zapomnisz imię tego faceta, zobaczysz.

Obiecuję. Dwie godziny później samolot wylądował. Dziewczyny zameldowały się w hotelu i wyruszyły na zwiedzanie. Pierwsze dwa dni na morzu minęły spokojnie, bez żadnych intryg czy innych łupów ze strony Maszy. Tanya cieszyła się wakacjami leżąc na leżaku w towarzystwie ulubionej książki, ze słuchawkami w uszach, a wieczorem szum morskich fal zastępował muzykę w słuchawkach.

Pewnego dnia dziewczyny siedziały przed barem, kiedy zobaczyły zabawną scenę: dwóch facetów zostało zaatakowanych przez dwie kobiety. Jedna z nich była oczywiście starsza, może nawet była matką drugiej, ale nieważne.

“Zostaną zjedzeni żywcem” – zauważyła Masza do Tani. “To nie tak, że tego chcą” – powiedziała Tania, biorąc łyk świeżego soku pomarańczowego. Oni idą do nas!” Masza nagle pisnęła. “Kto…” Tanya zobaczyła przed sobą ofiary – dwóch muskularnych facetów o atletycznej budowie. Jeden z nich usiadł obok Tanyi, co wydało jej się złym zachowaniem. Chciała nawet powiedzieć mu w twarz, co o nim myśli, ale nie miała na to czasu.

Chłopaki przedstawili się po angielsku, ale kiedy zdali sobie sprawę, że są dla siebie nowi, zaczęli mówić po rosyjsku. “Jestem Serge”, przedstawił się sąsiad Tanyi, “to jest Sefa. Potrzebujemy pomocy. Te kobiety śledzą nas odkąd przyjechaliśmy. Powiedziałem im, że przyjechała moja żona i jej przyjaciółka. Pozwól mi posiedzieć z tobą co najmniej pół godziny, bo nie zostawią nas samych.

Serge okazał się być Sergeiem, bardzo miłym facetem. Siergiej i Siemion byli sportowcami w rosyjskiej drużynie narodowej. Cała czwórka spędziła kilka następnych dni na wspólnych spacerach, ale stopniowo Serge i Tanya zaczęli spędzać więcej czasu sami. Noce spędzali na rozmowach o wszystkim. Byli szczęśliwi i dobrze się razem czuli. Tanya myślała, że odnalazła w Sergeiu część swojej duszy.

Ostatniego dnia wakacji Tanya zdradziła swojego męża. Ale nie powiedziała mu o tym, ponieważ ich małżeństwo istniało tylko na kartce papieru. Po pożegnaniu cała czwórka udała się do swoich miast. Później nie było żadnych telefonów ani wiadomości od Serhija. Pojawił się sześć miesięcy później, kiedy Tanya nie sądziła, że Serge kiedykolwiek sobie o niej przypomni. Wyjaśnił, że przez cały ten czas był zajęty postępowaniem rozwodowym swojej żony i zaprosił Tanię na tydzień do Petersburga, gdzie musiał wyjechać do pracy.

Pod pretekstem spotkania ze starym przyjacielem, Tanya poleciała do Petersburga. Tam ona i Serge spędzili jedne z najlepszych dni w swoim życiu. Spotykali się co 2-3 miesiące, za każdym razem w innym mieście. Zarówno Tanya, jak i Sergei z niecierpliwością czekali na kolejne spotkanie. Rok po tym, jak się poznali, Tanya złożyła pozew o rozwód z mężem.

W tym czasie Siergiej twierdził, że po pijanemu zdradził Tanię, a ona jest teraz w ciąży, więc Siergiej powinien się z nią ożenić. Przez długi czas Tanya nie myślała o ślubie. Ale życie jest nieprzewidywalne: 5 lat później Tanya poznała Mishę, który nadał jej życiu nowy sens. Minęło 12 lat od jej ostatniego spotkania z Siergiejem, ale Tanya wciąż pamięta ich romans, jakby to było wczoraj.

 

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *