Gdyby ludzie zatrzymali się i rozejrzeli wokół siebie w codziennej rutynie, może nasz świat byłby trochę lepszy. Ludzie w końcu zwróciliby uwagę na tych, którzy potrzebują pomocy. Dokładnie to zrobił Boris, 52-letni kierowca autobusu szkolnego. Pewnego mroźnego zimowego poranka Boris wiózł dzieci do szkoły, gdy zauważył płaczącego małego chłopca: był zdenerwowany, ponieważ nie miał czapki ani rękawiczek.

Zimą ważne jest, aby rodzice upewnili się, że ich dzieci są odpowiednio ubrane. Muszą nosić ciepłe kurtki, czapki i szaliki. Jednak niestety nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić na zakup dobrej jakości i ciepłych zimowych ubrań. Borys usłyszał płaczącego chłopca, a kiedy na niego spojrzał, zobaczył zmarznięte dziecko z czerwonymi uszami i rękami, łzami spływającymi po jego policzkach. Postanowił, że musi mu pomóc. Usiadł z nim i dał mu swoje rękawiczki, jednocześnie go uspokajając. Ale Borys zdał sobie sprawę, że to nie wystarczy. Chciał zrobić coś więcej niż tylko dać mu rękawiczki.

Troskliwy kierowca autobusu wymyślił sposób, aby pomóc chłopcu. Po tym, jak odwiózł dzieci do szkoły, Boris poszedł do sklepu i kupił 10 czapek i 10 par rękawiczek, a następnie wrócił do szkoły i przekazał rzeczy chłopcu i innym dzieciom, których rodzin nie było stać na ubrania. Dzieci nie powinny marznąć zimą, a kierowca wiedział o tym jak nikt inny. “Wiesz, sam mam dzieci i wnuki. Nikt nie chce, aby jego dziecku było zimno” – powiedział szlachetny kierowca. Działanie Borysa zaskoczyło rodziców chłopca i dyrekcję szkoły. Zdecydowali, że muszą okazać mu szacunek i napisali post na stronie szkoły na Facebooku.

Nic dziwnego, że post ten stał się wirusowy. Około 29 000 osób polubiło, skomentowało i udostępniło post. Borys Wasiljewicz to człowiek, który swoimi działaniami sprawia, że nasz świat staje się cieplejszy i milszy. Nie kosztowało go to wiele wysiłku ani wydatków. Po prostu chciał pomóc. Zamiast tego Borys poczuł miłość tysięcy ludzi, którzy docenili jego działania. Okazał człowieczeństwo i nie pozostał obojętny wobec osoby, która potrzebowała pomocy. Udostępnij ten film swoim znajomym; uczyńmy świat lepszym miejscem!

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *