Jeśli ludzie zatrzymaliby się i rozejrzeli wokół siebie w codziennej rutynie przynajmniej raz na jakiś czas, być może nasz świat stałby się nieco lepszy. Ludzie wreszcie częściej zwracaliby uwagę na potrzebujących. Dokładnie to zrobił Boris, 52-letni kierowca autobusu szkolnego. Pewnego zimowego i mroźnego poranka Boris odwoził dzieci do szkoły, gdy zauważył płaczącego małego chłopca, który był zdenerwowany, że nie ma czapki ani rękawiczek. Zimą ważne jest, aby rodzice upewnili się, że ich dzieci są odpowiednio ubrane. Muszą nosić ciepłe kurtki, czapki i szaliki. Niestety, nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić na zakup ciepłej odzieży zimowej wysokiej jakości.

Borys usłyszał płacz chłopca, a kiedy na niego spojrzał, zobaczył zmarznięte dziecko z czerwonymi uszami i rękami, łzami spływającymi po policzkach. Usiadł przy nim i dał mu swoje rękawiczki, jednocześnie go uspokajając. Ale Borys zdał sobie sprawę, że to nie wystarczy. Chciał zrobić coś więcej niż tylko dać mu rękawiczki. Troskliwy kierowca autobusu wymyślił sposób, aby pomóc chłopcu. Po odwiezieniu dzieci do szkoły Boris poszedł do sklepu i kupił 10 czapek i 10 par rękawiczek. Następnie wrócił do szkoły i przekazał te rzeczy chłopcu i kilku innym dzieciom, których rodzin nie było stać na ubrania. Dzieci nie powinny marznąć zimą i Boris wiedział o tym jak nikt inny.

“Wiesz, sam mam dzieci i wnuki. Nikt nie chce, żeby jego dziecku było zimno” – mówi szlachetny kierowca. Działanie Borysa zaskoczyło rodziców chłopca i dyrekcję szkoły. Zdecydowali, że muszą okazać mu szacunek i napisali post na stronie szkoły na Facebooku. Nic dziwnego, że post stał się wirusowy. Około 18 000 osób polubiło, skomentowało i udostępniło post. Boris Borisovich to człowiek, który swoimi działaniami sprawia, że nasz świat staje się cieplejszym i milszym miejscem. Nie kosztowało go to wiele wysiłku ani pieniędzy. Po prostu chciał pomóc. W zamian Borys poczuł miłość tysięcy ludzi, którzy docenili jego czyn. Okazał człowieczeństwo i nie pozostał obojętny wobec osoby, która potrzebowała pomocy. Udostępnij ten film swoim znajomym, razem uczyńmy świat lepszym miejscem!

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *