Anton wcześnie owdowiał. Jego córka miała dwa lata, gdy zmarła jego żona. Początkowo mężczyzna zaczął pić. Potem zdał sobie sprawę, że jego córka jest w znacznie gorszej sytuacji niż on. Od tego czasu gorliwie wypełniał obowiązki ojca. Córka dorosła, skończyła szkołę, wyjechała do miasta na studia. A potem zaszła w ciążę z pewnym naciągaczem. Gdy ten dowiedział się o ciąży Tonyi, uciekł w nieznanym kierunku. Dziewczyna opuściła instytut i zaczęła pracować jako sprzątaczka. Kiedy Anton się o tym dowiedział, pojechał do miasta i próbował oddzwonić do córki. Ale ona nalegała: “Nie wtrącaj się do mojego życia! Odejdź. I zapomnij o mnie! Od tego czasu minęło siedem lat. Pewnego dnia dobrzy ludzie powiedzieli mi, że córka oddała syna do sierocińca i wyjechała do pracy za granicę.

Mężczyzna spakował się i pojechał do miasta. Znalazł swojego wnuka w sierocińcu i przywiózł go z powrotem do domu. To, ile wysiłku musiał włożyć w odzyskanie wnuka, to już inna historia. Najważniejsze, że ku obopólnemu szczęściu udało mu się odzyskać wnuka… Dom Antona znajdował się obok lasu. Misza uwielbiał spacerować po lesie. Pewnego dnia wrócił ze szczeniakiem na rękach. Znalazłem go w lesie. Jest bardzo mały, zgubi się sam. Czy może z nami zamieszkać?” – powiedział chłopiec. Właśnie wtedy z lasu dobiegł wycie wilka. Anton spojrzał na szczeniaka: “To młody wilk. Słychać płacz jego mamy. Nie może do nas przyjść.

Każde dziecko powinno dorastać z mamą. Pozwólmy mu iść bliżej lasu. Matka go zabierze. Po zabraniu chłopca do domu, starzec wziął młode wilka i poszedł do lasu. Zostawił tam zwierzę i szybko wrócił do domu. Wszedł do domu i zobaczył płaczącą wnuczkę: “Nie denerwuj się, Misza. Jutro pojedziemy do miasta i kupimy ci szczeniaka. Nie dlatego płaczę” – powiedział mały chłopiec przez łzy. Sam powiedziałeś, że każde dziecko powinno dorastać z matką. Ale co ze mną? Dlaczego mama mnie zostawiła? Dziadek nie miał nic do powiedzenia swojemu wnukowi. Odwrócił się tylko, żeby chłopiec nie widział jego łez.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *