Nadia została matką syna w wieku 16 lat. Ojciec dziecka również miał 16 lat. Nie będziemy wchodzić w szczegóły skandalu, ale po narodzinach dziecka uczniowie bardzo szybko się rozeszli. Kiedy Nadia zdała sobie sprawę, że Oleg nie potrzebuje ani jej, ani jej syna, natychmiast straciła zainteresowanie dzieckiem. Chłopiec był wychowywany przez jej dziadków i rodziców. W wieku 18 lat dziewczyna wyjechała z nowym mężczyzną do sąsiedniego miasta, nie dzwoniła i nie pisała. Rodzice nie dążyli do spotkania z córką. Były pretensje, nieporozumienia, jak można zostawić swoje dziecko? Co za wstyd. Wstyd i ból, że wychowali taką kukułkę.

Walentyna Grigoriewna i Aleksander Pawłowicz nie szczędzili wysiłku, czasu, pieniędzy, by Ihor był szczęśliwy, zdrowy, dobrze ubrany i obuty. Jego dziadek był marynarzem, a babcia wychowywała wnuka. Ihor nadal uważa ich za swoich rodziców. Jest niesamowicie wdzięczny za swoje dzieciństwo, za dobre wykształcenie, za wszystko.

Kiedy chłopiec miał 18 lat, siostrzenica jego babci wyszła za mąż. Cała rodzina uczestniczyła w weselu, a jego matka również była obecna. W tym czasie była już zamężna po raz trzeci i miała dwie córki. Najstarsza miała 10 lat, a najmłodsza 1,5 roku. Ihor był bardzo podekscytowany, chciał z nią porozmawiać, poznać jej siostry. I oczywiście chciał zapytać: “Mamo, dlaczego mnie zostawiłaś? “. Bez względu na to, jak dobrzy i wspaniali byli jego dziadkowie, tęsknił za matką i pamiętał o niej. Zachował nawet jej jedyne ocalałe zdjęcie. Dziadek wszystko spalił. Nadia rozmawiała z nim, mówiąc mu, jak wspaniałe są jej córki. “A co ze mną, mamo?” zapytał.

“Ty? Jesteś błędem młodości. Twój ojciec miał rację, powinnam była odmówić” – powiedziała obojętnie Nadia i odwróciła się. Siedem lat później, kiedy Igor mieszkał już w swoim przytulnym dwupokojowym mieszkaniu z żoną i synem (dzięki dziadkom, którzy go wychowali i rodzicom żony), zadzwonił telefon, numer był nieznany – Igor, synu, cześć, wujek Dima dał mi twój numer. To twoja mama. Słuchaj, wiem, że mieszkacie osobno. I to niedaleko instytutu, w którym studiuje twoja siostra.

Czy Galya zostanie z tobą przez jakiś czas? Przecież to rodzina. Nie podoba jej się akademik, a wynajem jest drogi, Gena mnie zostawiła, jest mi ciężko, jedna córka jest studentką, druga uczennicą, trzecia niedługo pójdzie do przedszkola – powiedziała. Podszedł do syna, wziął go w ramiona i powiedział: “No cóż, przygotujmy się, chodźmy spotkać się z mamą, a potem wszyscy razem odwiedzimy babcię i dziadka.”

“A w weekend wszyscy razem pojedziemy do daczy, prawda?” zapytał mały Sasza. … Część rodziny potępiła działania Igora: mógł pomóc siostrze, matce trudno jest samotnie wychowywać trzy córki. Igor uważa, że powinien pomagać tylko swoim dziadkom, a nie obcej kobiecie, dla której jest pomyłką.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *