Inna spojrzała w oczy dorosłego mężczyzny i powiedziała błagalnie: “Kitty, dasz mi ten pierścionek?” “Masz zbyt poważne wymagania, moja droga. Zabierasz żonę do Dubaju i nie chcesz mi dać nawet pierścionka?” – Zejdź mi z oczu. Inna zdała sobie sprawę, że w tym momencie posunęła się za daleko. Mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał w interesach. Z trudem powstrzymując łzy, wezwała taksówkę i poszła do domu siostry, aby się poskarżyć: “Dlaczego wszystko jest takie niesprawiedliwe? Chcę mieć bogatego mężczyznę. Nie obchodzi mnie jego wygląd!” – Może powinnaś chcieć pracować i gotować dla siebie. Twój mąż zapewnia ci wszystko.

– Właściwie to podnieśliśmy jego firmę z kolan, kiedy byliśmy jeszcze studentami. Pracowałyśmy na okrągło, niestrudzenie – sprzeciwiła się Ira – Nie chcę tego robić. Jestem piękna i młoda. Inna wybiegła z mieszkania, prawie potrącając Pavlo, męża swojej siostry… – Co z nią nie tak? – Och, postanowiła zdobyć wszystko na raz. – Nie sądzę, żeby to się zdarzyło – powiedział Pavlo i przytulił swoją ulubioną kobietę na świecie. Inna chodziła w tę i z powrotem po swoim pokoju, nie mogąc uspokoić złości. Jak moja siostra mogła to zrobić, jest taka brzydka. I już wszystkich wkurzyła swoimi radami. I co Pavel w niej widział? I wtedy do Inny dotarło! “To prawda, Pavel. To jest klucz do beztroskiego życia”. Dziewczyna postanowiła zabrać męża od siostry. Zadzwoniła do niego następnego dnia i powiedziała:

– Pavlusha, muszę z tobą porozmawiać. Tylko nie mów nic Irze. To tajemnica. Pozwól mi przyjść jutro do twojego biura. Pasza zgodził się, po czym podszedł do żony i powiedział: “Pójdziesz jutro ze mną. Usiądziesz w biurze obok. Następnego ranka Inna wtargnęła do biura Paszy jak gospodyni i już od progu zaczęła: “Słuchaj, Pasza. Nie mogę tego dłużej ukrywać. Moja siostra oszukuje cię i dzieli się ze mną swoimi wyczynami. I przez te wszystkie lata nawet nie zauważyłeś, jak bardzo cię kocham”. Inna próbowała przytulić Pavlo, ale on ją odepchnął. Nagle usłyszała za sobą klaskanie: “Dobra robota, siostro. Teraz wiem, kim naprawdę jesteś. – Zamknij się. Jeden dostaje wszystko, a drugi nic. – Wynoś się. Teraz nie mam już siostry.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *