– “Kolya, mówię ci, to nie jest nasz wnuk, nie nasz!” Alina była rozhisteryzowana, “zróbmy K-test. Jestem pewna, że moja synowa ukrywa przed nami jakąś tajemnicę.” – Uspokój się! – Nikołaj uderzył pięścią w stół, – To decyzja naszego syna, nie powinniśmy w żaden sposób na nią wpływać. Test jest niedrogi, otwórzmy oczy Siemionowi, bo patrzy w usta swojej żony jak głupiec.” “Czy nie dlatego jest wielka miłość?” – zapytał Nikołaj. Kolia to nasz jeleń, tyle ci powiem.” Tego dnia Siemion wrócił wcześnie do domu.

Reklamy
Szedł i myślał: Jaka dziś piękna pogoda! Wszystko jest takie chłodne – mróz i słońce…”. Przyłapał się na myśli, że droga przez park była bardzo podobna do tej z kreskówek – skręcał w bok, a tam był Święty Mikołaj z wnuczką. Siemion uśmiechnął się do swoich myśli. W tym momencie kochał wszystkich, kochał każdy liść na swojej drodze.

Tutaj spotkał dziewczynę, która potrzebowała tej miłości bardziej niż kiedykolwiek. Zielonooka, rudowłosa dziewczynka, zupełnie jak ta z bajki w głowie Siemiona, siedziała na ławce, roniąc łzy. Jest ci ciepło, piękna? – Semen podszedł do niej. – Żartujesz? – dziewczyna podniosła wzrok. – Nie – odpowiedział Semen i usiadł obok niej. Długo zajęło mu uzyskanie odpowiedzi dziewczyny;

W końcu powiedziała mi, co ją sprowadziło do sklepu. Okazało się, że chłopak Lidy (imię dziewczyny) oszukał ją, zostawiając na nią kredyt samochodowy, wykorzystał go i uciekł. Została poproszona o odejście z pracy i nie miała krewnych, więc Lida nie wiedziała, jak ma żyć i kto może jej pomóc. A najważniejsze w tej historii było to, że Lida była w ciąży.

Siemion zdecydował, że pomoże Lidzie bez względu na wszystko, ponieważ jej oczy krzyczały o pomoc. Semen załatwił Lidzie pracę w swojej firmie w dziale księgowości, pomógł jej z pożyczką, choć ona odmówiła. Zgodziła się przyjąć pomoc tylko wtedy, gdy Semen potrąci ją z jej pensji. Semen spotykał się z Lidą przy wejściu do biura, a następnie odprowadzał ją do domu. Z czasem zdał sobie sprawę, że nie wyobraża sobie życia bez Lidy. Ale czy naprawdę tak to sobie wyobrażał?

“O mój Boże”, powiedziała pewnego dnia Lida, ściskając się za brzuch, “Co? Co to jest?” Semen był poważnie zaniepokojony. Ręka Siemiona sięgnęła do brzucha Lidy. Dziecko znów kopnęło. Kopnięcia dziecka dały Siemionowi ogromną siłę. – Zostań moją żoną – powiedział do Lidy, a ona oczywiście się zgodziła. ***

– Mamo, tato, co się dzieje, co się stało? – Siemion czuł, o czym będzie rozmowa. Matka marzeń zaczęła podawać argumenty, mówiąc, że Anita nie jest córką Siemiona. – To moja wina, przyznaję, i powinienem był ci o tym powiedzieć wcześniej – Siemion powiedział wtedy wszystko, nie milczał o niczym.

– Synu, wyglądasz na przystojnego, pełnego pasji młodego mężczyznę – powiedziała matka, kładąc rękę na ramieniu syna. Powinieneś wiedzieć, że zawsze będę cię wspierać, bez względu na wszystko. Chłopak wstał i wyszedł z domu. Za nim jego ojciec zaczął pakować walizkę: “Co robisz? Dokąd idziesz?” zaatakowała go żona. Przez ciebie ja też wyglądam jak jeleń. Nie będę już żył z porożem, powiedział mężczyzna. “Wkrótce się rozwiodę.” – Co? Jaki rozwód? Jakie poroże?” Jego żona położyła rękę na sercu.

“Myślisz, że mając pięcioro dzieci w rodzinie, nie wiem, jak wygląda wcześniak? Wiem wszystko doskonale, kochanie.” – Ach. Żona chciała się sprzeciwić, ale zdała sobie sprawę, że nie ma sensu i dlaczego nie zostawiłeś mnie na samym początku? Kochałam cię, głupcze, ale teraz zostaniesz sam ze swoim nieznośnym temperamentem. Mikołaj machnął ręką i wyszedł z domu.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *