W kieszeni obok kluczy miałem kartkę. Otworzyłam ją i przeczytałam treść, a moje serce niemal pękło z bólu. Wyszłam z domu razem z mężem. Spieszyliśmy się do pracy. Mąż powiedział, że zapomniał kluczy do biura w kurtce, którą miał wczoraj na sobie. Poprosił mnie, żebym pobiegła po nie do domu, kiedy on będzie wyjeżdżał z garażu. Szybko weszłam na piąte piętro, otworzyłam drzwi i znalazłam kurtkę.

W kieszeni obok kluczy znajdowała się notatka. Rozłożyłem ją i przeczytałem: Wtorek. Restauracja Eldorado. O osiemnastej. Serce prawie mi pękło z bólu. Przygryzłam wargę i poszłam do męża. Wsiadłam do samochodu i nie pokazywałam twarzy. Z jakiegoś powodu nie chciałam wierzyć, że mój mąż mnie zdradza. Przez cały dzień treść notatki nie dawała mi spokoju.

Postanowiłam jednak milczeć. Wieczorem zdecydowałam się pójść do tej restauracji, aby zobaczyć tę szczęśliwą kobietę i upewnić się, że mój mąż mnie zdradził. Otwieram drzwi i serce niemal wyrywa mi się z piersi. Przekraczam próg i zostaję przywitana owacją na stojąco. Wszyscy moi przyjaciele zebrali się w holu. “Co to jest?” – pytam samą siebie. Mój mąż spieszy mi na spotkanie z wielkim bukietem kwiatów. Gratuluje mi trzeciej rocznicy ślubu.

– Mój Boże, w wirze codziennego życia zupełnie zapomniałam o tej dacie. “Przepraszam, mój ukochany!” – mówię i padam mężowi w ramiona. Rozlegają się oklaski. Zaczyna grać muzyka. Tańczymy walca. Czuję się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Opieram głowę na jego ramieniu i czuję tylko rytm muzyki i ciepły uścisk. “Wiedziałem, że spojrzysz na nutę. Chciałem zrobić ci niespodziankę i udało się” – szepcze mi do ucha.

-“Jesteś moim wynalazcą”, pocałowałam go. Muzyka ucichła. Z tej okazji posypały się gratulacje od moich przyjaciół. Wydawało mi się, że to wszystko było snem. Wiedziałam, że mój mąż lubi robić mi niespodzianki, ale nie spodziewałam się, że będzie aż tak. Impreza okazała się luźna (miałam na sobie zwykłą sukienkę) i niezwykle przyjemna, co zapewne zapamiętam do końca życia. Jak dobrze, że mam takie szczęście mieć mężczyznę, który umie zarobić, zrelaksować się i dać ciepło bliźnim!

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *