Szwagrowie niespodziewanie przyszli z wizytą, obaj wyglądali na zdeterminowanych i poważnych. Moja żona i ja spojrzeliśmy na siebie. Czego oni chcą? Nalaliśmy herbaty, usiedliśmy przy stole, a Irina Stiepanowna powiedziała: “Małżeństwo naszego syna z waszą córką zaszło za daleko! Tak dalej być nie może! Nie planowaliśmy tego w ten sposób.

Moja żona i ja po raz drugi spojrzeliśmy na siebie zdezorientowani. -Jak to? Piotr zmarszczył brwi, a Irina uderzyła dłonią w stół: “Twoja córka zrujnuje przyszłość naszego syna! On staje się zwykłym człowiekiem z rodziny. A obiecano mu wspaniałą przyszłość!

Mówili, że będzie drugim Newtonem!” “Co to znaczy, że coś mu spadnie na głowę?” – zażartowałem. “To znaczy, że dokona przełomu w nauce! I odmówi wyjazdu za granicę, gdy dowie się, że Katia jest w ciąży. Czeka go wspaniała przyszłość i nowe osiągnięcia! Nie może tego zamienić na rodzinę. Mój mąż i ja tak wiele w niego zainwestowaliśmy.

Od dzieciństwa był bardzo inteligentny i wyjątkowy. Moja żona i ja uściskaliśmy się radośnie. -Hura! Katia jest w ciąży? Będziemy mieli wnuki! Musimy coś wypić, żeby to uczcić! Chcesz trochę koniaku?

Tylko rodzice zięcia nie podzielali jej entuzjazmu, siedząc i marszcząc brwi. “Powinni zostać rozdzieleni…” – powiedziała Irina w zamyśleniu. -“Słuchaj, przestań ingerować w rodzinę Andrija. To dorosły mężczyzna, który wie, czego potrzebuje w życiu. Jeśli tak bardzo potrzebujesz drugiego Newtona, sama nim zostań. Zostaw chłopca w spokoju.

Nie pozwolę ci zniszczyć szczęścia mojej córki. Nie powinieneś się ze mną kłócić, mówię ci to z całą pewnością. Inaczej namówię Andrija, żeby rzucił naukę i został traktorzystą. Wyznał mi kiedyś, że traktory nie są mu obojętne, od dzieciństwa są dla niego ciekawsze niż twoje podręczniki.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *