Elena była zmęczona, kiedy wróciła do domu. Jej mąż poszedł za nią. Nie mieli ochoty na rozmowę. Lena była bardzo zmęczona, bo to był ciężki dzień. “Lena, musimy porozmawiać”, powiedział Victor. “Teraz?” “Tak, jutro wiele się zmieni w naszym życiu. Nie chcę, żebyś była zaskoczona. Chcę ci powiedzieć wszystko z wyprzedzeniem.” – Okej, mam nadzieję, że chcesz wyjaśnić, dlaczego anulowałeś dzisiejszą transakcję. Nie spodobał mi się klient. Nie chcę z nim pracować. Zdecydowałem, że nie potrzebujemy tej transakcji. Ale nie o tym chciałem rozmawiać. Więc o czym? Mam inną kobietę, i to od dłuższego czasu. Byłem zadowolony z naszego wspólnego życia. Szczerze mówiąc, nie planowałem do niej iść, ale kilka miesięcy temu zrobiła mi siano. A ty nie mogłeś tego zrobić. Co się dzieje? Olena zaczęła wspominać ich wspólne życie. Poznali się w instytucie i pobrali. Potem razem założyli firmę. Wkrótce odnieśli sukces, mieli pieniądze, kupili mieszkanie, potem drugie. Ale nie mieli dzieci… – Chcesz do niej jechać? – Nie. Chcę, żebyś odszedł. Już ci mówiłem, mam syna. Dziedzica. Potrzebujemy mieszkania. Oksana i mój syn wprowadzają się jutro.” – Czekaj, jak to jutro?

To także moje mieszkanie. Jeśli chcesz mieszkać ze swoją kochanką, bądź moim gościem. Jeśli chcesz rozwodu, proszę bardzo. Ale mamy duży majątek. Podzielimy mieszkanie. Jeśli chcesz je zatrzymać, w porządku, a potem zapłać mi moją część. A poza tym, daj mi czas na przygotowanie się, znalezienie nowego miejsca do życia… A co z firmą? Nie zamierzam się nią z tobą dzielić. Firma jest na moje nazwisko, a mieszkanie jest na nas oboje, ale jestem pewien, że mogę wziąć wszystko od ciebie. Nie zamierzam się z tobą dzielić. Ostrzegam cię, że nie chcę cię więcej w tym domu ani w moim życiu. Jesteś zwolniony. A jutro przyjdzie tu Oksana. Jeśli nie zabierzesz swoich przemówień, po prostu je wyrzucę i zmienię zamki w mieszkaniu. To wszystko. Elena wyjęła najpierw jedną walizkę. Potem drugą. Znalazła torby i pudełka. Jeśli miała się spakować, spakowała tyle, ile mogła. Viktor najwyraźniej zasnął. Spakowała najcenniejsze naczynia i kilka antyków. O trzeciej nad ranem otworzyła drzwi do sypialni i zapaliła światło. “Co ty robisz?” Wiktor podskoczył.

– Oczywiście spakowałem swoje rzeczy. Rano odebrała telefon i zaczęła szukać prawnika. Jej mąż nie miał dostępu do jej kont. Prawnicy byli gotowi się z nią spotkać. Elena pokrótce opisała prawnikowi wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w jej życiu w ciągu ostatnich 24 godzin. Alexander Stepanovich milczał przez długi czas, patrząc na kobietę z zainteresowaniem. “Czy coś jest nie tak?” “Przepraszam, szczerze mówiąc, spodziewałem się zobaczyć kolejną żonę trofeum. Młodą. A tu… jestem trochę zaskoczony.” – Tak na żywo. Ołeksandr potrząsnął głową: – Mam pytanie nie do ciebie. Mam pytania dotyczące twojego męża. Pomijając fakt, że to zwykły drań, żeby zostawić taką kobietę… Nie rozumiem, na co on liczy. Mieszkanie zostało kupione w małżeństwie, jest współwłasnością. Firma też jest krystalicznie czysta: musimy je podzielić. “Przepraszam, Eleno, ale czy mogę cię prosić o twoje osobiste posiłki?” “Tak” – odpowiedziała – “A pieniądze? Jak planujesz podzielić swój kapitał?” “Nigdy nie mieliśmy wspólnego budżetu, moje pieniądze są przy mnie. Samochód jest również zarejestrowany na moje nazwisko, nie roszczę sobie prawa do jego samochodu.

Jestem zainteresowany mieszkaniem, firmą i daczą – Twoja sprawa jest łatwa do wygrania. Byłbym zadowolony, gdybyś zdecydował się na współpracę ze mną, ale każdy prawnik może zająć się taką sprawą. Powiedz mi, gdzie zamierzasz mieszkać? – Spróbuję wrócić do domu. Ale jeśli dotrzyma obietnicy i zmieni zamki, będę musiała poszukać innego lokum – Teraz sporządzimy pozew rozwodowy. I wniosek o podział majątku i osi…” Ołeksandr wręczył jej klucze. “Co to jest?” – zapytała podejrzliwie Ołena. “Klucze do mojego drugiego mieszkania. Zwykle zatrzymują się tam przyjaciele, współpracownicy lub moi najmilsi klienci. Mieszkanie jest teraz puste. Napiszę ci adres.” – Nie… – Nie odmawiaj, Elena, będziesz żyła w dobrych czasach, niech chociaż jeden z twoich problemów rozwiąże się łatwo. Olena wróciła do swojego mieszkania, przespała się chwilę, po czym poszła do męża. Viktor zmienił zamki. Przez długi czas nikt nie odpowiadał na jej telefony. W końcu drzwi się otworzyły i Elena zobaczyła młodą i bardzo bystrą kobietę. “Obudziłaś moje dziecko. Nie hałasuj. Viktora tu nie ma. To jest teraz mój dom.

– Mam kilka pytań. – Mów. – Chcę wiedzieć, ile lat ma twój syn. – Osiem miesięcy. – Dlaczego to się dzieje teraz? Dlaczego nie osiem miesięcy temu? – Kocham Wiktora, nie chciałam wywierać na niego presji, ale nie zgodził się na rozwód. I wtedy powiedziałam, że albo przeprowadzam się tutaj do końca tygodnia, albo jadę do matki do Żytomierza, a on już nigdy nie zobaczy siana. Proces był bardzo skomplikowany i długi. Ołena mieszkała w mieszkaniu Ołeksandra od kilku miesięcy. Od dawna była nie tylko klientką, ale i przyjaciółką. Wiktor zachowywał się okropnie. Nie przychodził na rozprawy sądowe, wpadał w złość. Udało mu się sfałszować dokumenty własności firmy. A może były to prawdziwe dokumenty, które Elena podpisała przez pomyłkę w stosie papierów.

Najważniejsze było to, że zamiast Oleny, jego przyjaciel Stas był teraz współwłaścicielem firmy. “Sasza”, powiedziała Olena pewnego wieczoru, “może powinniśmy po prostu zapomnieć o tej firmie. Zapłaci mi za mieszkanie. Za daczę też. Założę nowy biznes i tyle.” – Nie chodzi tylko o twój biznes. Twój mąż przekroczył granicę. Nie powiedziałem ci wszystkiego, ale on rozprzestrzenia plotki o tobie i… Nie powinienem ci tego mówić… – Sasza, wiesz, że i tak się dowiem.” – Victor mówił o tym, że pogryzłaś go na początku waszego wspólnego życia, zaszłaś w ciążę z innym mężczyzną, ale nie zostawiłaś dziecka, więc nie miałaś dzieci. Elena sapnęła w szoku. Łzy napłynęły jej do oczu. A potem nagle odwróciła się do męża i pocałowała go w usta. “Jestem za tym, ale… nie chcesz wyjaśnić?” “Właśnie otworzyłeś mi oczy i pomogłeś mi podjąć właściwą decyzję. Jutro spotkam się z Viktorem i zakończymy tę całą historię.

A potem zaczniemy nowy. Naszą z tobą. Następnego dnia Olena czekała na Viktora w małym parku. Kiedyś było to ich miejsce. Mężczyzna bardzo niechętnie się z nią spotkał. “Co? Czy wybrałaś to miejsce z jakiegoś powodu? Czy postanowiłaś przywołać stare wspomnienia?” “Nie.” Po prostu nie ma tu zbyt wielu ludzi. “Przyszłam dać ci to – wręczyła mu teczkę – co to jest? – zapytał – pamiętasz, jak pięć lat temu byliśmy w klinice na badaniach kontrolnych? Pamiętam, jak powiedzieli mi, że masz problemy… próbowaliśmy cię leczyć, ale to nie pomogło. – Okłamałam cię wtedy – odpowiedziała Elena. Po prostu tak bardzo cię kochałam… ogólnie rzecz biorąc, to nie ja miałam problemy. Problemy były w tobie, nie mogłaś mieć dzieci”. Z tymi słowami wstała z ławki i wyszła z parku. Nagle zobaczyła Ołeksandra z ogromnym bukietem róż. “Co ty tu robisz?” – zapytała. “Z jakiegoś powodu byłem pewien, że będziesz smutna po rozmowie z Wiktorem. Postanowiłam przyjść i cię wesprzeć. Olena mocno przytuliła męża. Teraz wszystko będzie dobrze.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *