Oleksiy wracał autobusem z Niemiec. Nie był na Ukrainie od pięciu lat. Martwił się, czy jego żona będzie na niego czekać, ponieważ minęło dużo czasu od jego wyjazdu. Kilka lat temu poszedł do pracy, aby on i jego żona mogli mieć dziecko. Jego żona nie mogła zajść w ciążę, więc lekarze doradzili mu poddanie się sztucznemu zapłodnieniu. Procedura ta była bardzo kosztowna, więc Oleksiy postanowił zarobić pieniądze za granicą. Po czterech miesiącach pracy mężczyzna zarobił wystarczająco dużo pieniędzy, aby przeprowadzić IVF.

Wrócił do domu i wraz z żoną udał się do szpitala. Później okazało się, że pierwszy zabieg się nie powiódł – Kateryna nie zaszła w ciążę. Oleksii ponownie wyjechał za granicę i zniknął na kilka lat. Kiedy wsiadł do autobusu, przypomniał sobie, kim jest i skąd pochodzi. Znaleziono go w parku z urazem głowy i bez dokumentów. Pomógł mu mężczyzna z Ukrainy, który dwadzieścia lat temu przeprowadził się do Niemiec i uzyskał obywatelstwo tego kraju.

Kiedy Arthur zobaczył Oleksiya, przypomniał sobie o swoim bracie, który zginął w wypadku samochodowym. Aleksiej był do niego bardzo podobny, więc Artur postanowił mu pomóc. Miał nadzieję, że mężczyzna wkrótce odzyska pamięć. Alexey szybko wyzdrowiał, ale pamięć mu nie wróciła. Artur zaproponował mężczyźnie, by zamieszkał z nim, dopóki nie przypomni sobie, kim jest. Bardzo trudno było mu znaleźć pracę bez dokumentów, ale w końcu znalazł nielegalną pracę na pół etatu w budownictwie.

Po pięciu latach życia za granicą Oleksiy zaczął odzyskiwać pamięć: pamiętał swoje imię, żonę i skąd pochodzi. Mężczyzna był przerażony, ponieważ zostawił żonę samą na wiele lat; musiała myśleć, że umarł, ponieważ nigdy do niej nie zadzwonił. Oleksiy udał się do konsulatu i odzyskał swoje dokumenty. Podziękował Arthurowi za pomoc i wrócił do domu. Kiedy Oleksiy podjechał pod dom, w którym mieszkał z żoną, martwił się, że wyszła ona ponownie za mąż. Kiedy mężczyzna przyjechał, Kateryna była na podwórku. Usiadła zaskoczona, zaczęło jej się kręcić w głowie i zemdlała.

Jej mąż podbiegł do niej i przywrócił ją do życia. Trzy minuty później podbiegły do nich dwie bliźniaczki. “Kateryno, wyszłaś za mąż?” – zapytał Ołeksij. “Nie!” – odpowiedziała. “Nie dziwię ci się, nie mam zbyt wielu lat!” – powiedział mężczyzna. To są twoje dzieci” – powiedziała z przekonaniem Kateryna. Później okazało się, że kobieta odziedziczyła dom po śmierci rodziców i sprzedała go. Za pieniądze, które otrzymała po sprzedaży domu, przeszła zapłodnienie in vitro. Do tej procedury wykorzystała materiał genetyczny, który zamroziła do sztucznego zapłodnienia. Wszystko poszło dobrze i urodziła dwie bliźniaczki, Elenę i Natalię.

Pieniądze, które otrzymała za dom, wystarczyły na opłacenie zabiegu i utrzymanie siebie i dzieci podczas urlopu macierzyńskiego. Alexey był bardzo szczęśliwy. Po powrocie do domu zastał żonę i dwójkę małych dzieci. Później mężczyzna zadzwonił do Arthura i opowiedział mu o swojej rodzinie. Teraz mężczyźni często rozmawiają przez telefon: Artur obiecał, że odwiedzi swojego przyjaciela. Minęło sześć lat, dzieci są w trzeciej klasie szkoły. Kateryna nie pozwala już mężowi chodzić do pracy. Ołeksij pracuje na Ukrainie jako kierowca w fabryce mebli. Parze dobrze się powodzi.

 

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *