Nie milkną echa szokującego zdarzenia, które miało miejsce podczas wycieczki szkolnej w Zatorze. 13-letni dziewczynka podczas wycieczki urodziła dziecko. Rodzina dziewczynki była pod opieką sochaczewskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ale nie mieli wszczętej procedury Niebieskiej Karty.

13-letnia dziewczynka podczas wycieczki szkolnej, 17 maja urodziła dziecko. Poród był niespodziewany i dziecko przyszło na świat w łazience w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, dziewczynka nie wiedziała, że jest w ciąży.

13-latka pochodzi z Mazowsza, dlatego sprawą zajmuje się Sąd Rodzinny w Sochaczewie. Jak informuje portal o2.pl, to właśnie sąd ustalił jakie były okoliczności poczęcia dziecka i jak to się stało, że nikt nie wiedział o ciąży dziewczynki.

Rodzina dziewczynki była pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, rodzinie nastolatki od jakiegoś czasu pomagali pracownicy socjalni. Jej mama jest rodziną zastępczą dla innego dziecka.

Teraz sąd opiekuńczy będzie musiał ustalić opiekę dla dziecka, które urodziła nastolatka. Bowiem zarówno ona, jak i ojciec dziecka na razie nie będą mieli praw rodzicielskich. To wynika wprost z przepisów, które mówią, że kobiecie, która urodziła dziecko będąc niepełnoletnią, nie przysługuje władza rodzicielska.

Dziecko, które urodziła 13-letnia dziewczynka znajduje się w stanie ciężkim ale stabilnym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Małopolsce

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *