To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. W piątek (17 maja) w warszawskim kościele kapłani pobłogosławili pary jednopłciowe. W nabożeństwie uczestniczyło aż 10 par. Wydarzenie miało miejsce w Dniu Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii. – Nasze błogosławieństwo jest sposobem na powiedzeniem tym parom, że ich miłość nie jest gorsza od miłości osób heteroseksualnych, że również ich miłość podoba się Bogu – powiedział jeden z księży.

Pierwsze w Polsce błogosławieństwo par jednopłciowych. Zrobili to w warszawskim kościele!

Ceremonia odbyła się w Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. W nabożeństwie uczestniczyli jednak nie tylko protestanci. Wziął w nim udział ksiądz katolicki Adam Świeżyński. – Śpiewaliśmy pieśni, czytaliśmy fragmenty Pisma Świętego. Ksiądz Halina Radacz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wygłosiła kazanie. Był z nami również ks. Adam Świeżyński z Kościoła Rzymskokatolickiego – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową ks. Michał Jabłoński, proboszcz parafii.

Zaznaczył, że po modlitwie wspólnie z ks. Haliną Radacz i ks. Adamem Świeżyńskim udzielili błogosławieństwa dziesięciu parom jednopłciowym zgromadzonym w kościele. – Oczywiście błogosławieństwo nie jest równoznaczne z zawarciem małżeństwa przez te osoby – dodał. Na ołtarzu pojawiła się flaga LGBT+:

Przyjechali gasić wiatę, w środku były zwłoki. Makabryczne odkrycie na Bielanach
SZOK!
Przyjechali gasić wiatę, w środku były zwłoki. Makabryczne odkrycie na Bielanach

Pierwsze w Polsce błogosławieństwo par jednopłciowych. Zrobili to w warszawskim kościele!
Ceremonia odbyła się w Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. W nabożeństwie uczestniczyli jednak nie tylko protestanci. Wziął w nim udział ksiądz katolicki Adam Świeżyński. – Śpiewaliśmy pieśni, czytaliśmy fragmenty Pisma Świętego. Ksiądz Halina Radacz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wygłosiła kazanie. Był z nami również ks. Adam Świeżyński z Kościoła Rzymskokatolickiego – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową ks. Michał Jabłoński, proboszcz parafii.

Zaznaczył, że po modlitwie wspólnie z ks. Haliną Radacz i ks. Adamem Świeżyńskim udzielili błogosławieństwa dziesięciu parom jednopłciowym zgromadzonym w kościele. – Oczywiście błogosławieństwo nie jest równoznaczne z zawarciem małżeństwa przez te osoby – dodał. Na ołtarzu pojawiła się flaga LGBT+:

ROZWIŃ

POLECANY ARTYKUŁ:

Muzeum poświęcone LGBT+ w centrum Warszawy. Queer Muzeum powstanie przy Marszał…
Duchowni chcieli przez gest błogosławieństwa przekazać osobom nieheteronormatywnym, że doceniają ich miłość i ważą ją na równi z miłością par heteroseksualnych. – To było bardzo wzruszające, widziałem radość na twarzach tych osób, które mówiły, że wreszcie się doczekały, że Kościół w osobie duchownego ich miłość widzi jako dar Boży – mówił ks. Jabłoński. Dodał, że to było pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, ale planowane są kolejne.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *