Tragedia w woj. śląskim! 9-letnia dziewczynka utonęła w zbiorniku wodnym w Glinicy w powiecie lublinieckim. “Pomimo podjętych działań ratowniczych, jej życia niestety nie udało się uratować” – podała policja.

Do tej tragedii doszło w niedzielę 23 czerwca. W zbiorniku wodnym na terenie Glinicy (pow. lubliniecki) utonęła 9-letnia dziewczynka. – Wstępne ustalenia wskazują, że dziewczynka wraz z innymi niepełnoletnimi dziećmi kąpała się w miejscu zabronionym bez nadzoru osób dorosłych – informuje zespół prasowy śląskiej policji.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tej tragedii. – Wybierając teren do wypoczynku nad wodą pamiętaj o tym, by korzystać z miejsc do tego przeznaczonych najlepiej tam, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Zwracaj szczególną uwagę na swoje dzieci! – apelują policjanci.

W niedzielę w woj. lubelskim utonął 27-letni mężczyzna. Razem z bliskimi pływał rowerkiem wodnym. – Będąc ok. 30 metrów od brzegu zdjął kapok i postanowił, że dopłynie do brzegu. Niestety, zaczął się topić i zniknął pod wodą – przekazał rzecznik lubelskiej policji nadkom. Andrzej Fijołek.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *